SIHIRLI ISTANBUL TURU
Belirtilen saatte Ercan Havalimanında buluşup Pegasus Havayollarının PC1911 Sefer sayılı 05.40 uçuşu ile İstanbul doğru hareket ediyoruz. 07.10’da İstanbul’a inişimizi gerçekleştirerek bizi bekleyen aracımız ile birlikte Rumeli Hisarına doğru hareket ediyoruz. Fatih Sultan Mehmet Köprüsünün Avrupa yakasının ayakları altında tüm ihtişamıyla yer alan, masmavi boğazın eşliğinde kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltımız ardından Beyazıt meydanında bulunan Sahaflar Çarşısını ziyaret ediyoruz. İstanbul`un, Osmanlı döneminden bugüne kadar yaşayabilmiş en eski kitapçı çarşısıdır. Ziyaretimiz ardından İstanbul’un gözdesi, 500 Yıl Öncesinin Tek AVM’si ve Dünya’nın Finans Merkezi Dünya’nın en fazla ziyaret edilen turistik mekanı, tarihe açılan bir kapı, onlarca AVM arasında kalmış olsa da her zaman için alışverişin merkezi Kapalı Çarşı’da alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği buluşma saatinde otelimize hareket, Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında ilk durağımız teleferik ile birlikte Pier Lottiye çıkıyoruz. Haliç'in o ünlü panoramasının seyredilebildiği en iyi bölge olan bu sırtlara çıkıldığında; ünlü Fransız yazar Pierre Loti'nin adını taşıyan Kahve'ye ulaşılmaktadır. Bahsi geçen eşsiz manzaranın seyredilebildiği en ideal yerde kahve için mola veriyoruz. Molamızın ardından grubumuza özel Eminönü’nden hareket edecek olan Boğaz turumuz için teknemize biniyoruz. Boğaz turu esnasında; Galata Kulesi, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Çırağan Sarayı, Boğaziçi Köprüsü, Savarona Yatı, Rumeli Hisarı, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Anadolu Hisarı, Kuleli Askeri Lisesi, Beylerbeyi Sarayı, Kız Kulesi bütün güzellikleri ile tarihi yapılarını denizden keşfederken, aynı zamanda deniz havasını solumak müthiş bir atmosfere tanık olacağız. Boğaz turumuz ardından öğle yemeği için Emirgan’da serbest zaman. Öğle yemeğimiz ardından Atatürk Arboretum’una hareket ediyoruz. Arboretumda 1500’ü aşkın bitki türü vardır. Ayrıca hatırı sayılır bir soğanlı bitkiler koleksiyonu ve içinde 1818’de yapılmış Kirazlıbent ve 1916’da Neşet Hoca tarafından yaptırılmış Türkiye’nin ilk fidanlığı da yine burada bulunmakta. Bunlar dışında da 3 tanede yapay göl bulunuyor. Gezimiz ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği

 Ve konaklama otelimizde.

 

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında ilk durağımız Anadolu Kavağı. Sahilinde bulunan balıkçı tekneleri, yemyeşil tepeleri ve boğaz manzaralı evleri ile huzur dolu bir görüntüde çay kahve molası veriyoruz. Kahve molamız ardından, Yüşa Tepesi, Hidv Kasrı ve İstanbul’un Beykoz ilçesinin en ünlü semti Kanlıca’yı ziyaret ediyoruz. Ünlü olmasının sebeplerinin en başında da mükemmel bir lezzete sahip Kanlıca Yoğurdu gelmektedir. Kanlıca yoğurdu tadımı ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Bir sonra ki durağımız Üsküdar Beylerbeyi Sarayı. Osmanlı padişahlarının sayfiye mekânı ve yabancı Devlet Başkan ya da hükümdarlarının ağırlanacağı bir devlet konuk evi olarak düşünülmüş ve devrin padişahı Sultan Abdülaziz’in (1861-1876) isteği üzerine inşa edilmiştir. Ziyaretimiz ardından iskelede çay kahve molası veriyoruz. Molamız ardından güzelliği ile filmlere ve şiirlere esin kaynağı olmuş Kız Kulesi, ziyaret ediyoruz. Kız Kulesi ziyaretimiz ardından Kadıköy Bahariye’de alışveriş için serbest zaman ardından, dileyen misafirlerimiz Kadıköy ile özdeşleşmiş meşhur Baylan Pastanesine, Brezilya baharatçısına, Beyaz fırın ve şekerci Cafer Erol’a uğrayıp alışveriş yapabilirler. Otele dönüş. Akşam yemeği için grubumuza özel ayrılmış Çiçek Pasajı’ndaki restoranımıza hareket. Geceleme otelimizde.

 

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında valizlerimiz ile birlikte otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra ilk durağımız Beşiktaş’ta bulunan Yahya Efendi Türbesini ziyaret ediyoruz. Türbe Yahya Efendinin vefatından sonra dostu Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılmıştır.  Beşiktaş çarşı ziyaretimiz ardından Beşiktaş iskelesinden vapur ile Prens adalarının en büyüğü olan Büyük Adaya gidiyoruz. Dileyen misafirlerimiz faytonlarla adanın en tepesinde bulunan Aya Yorgi Kilisesine ziyaret edebilir, dileyen misafirlerimiz yürüyüş yapabilir veya Bisiklet turuna çıka bilirler. Burada verilecek serbest zamanının ardından. İstanbul’un en büyük alış veriş merkezlerinden olan Via Port AVM de alışveriş için serbest zaman. Dönüş için havalimanına hareket ve turumuzun sonu.