KAPADOKYA TURU (KADINLAR GÜNÜ ÖZEL)
Saat 10.00’da Pegasus Havayolları ile Ercan Havalimanından Adana’ya uçuşumuzu gerceklestırıyoruz.11.50 da bizi bekleyen aracımızla beraber Kapadokya’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinden vereceğimiz molanın ardından, İlk durağımız Hititlerin inşa etmeye başladığı 7 km çapı, 60 metreye varan derinliği ile 7 katlı bu muhteşem yapı olan Derinkuyu Yeraltı Şehrini gezmeye başlıyoruz. Daha sonra sütte kavrulmuş kabak çekirdeği, kurutulmuş kayısı, elma, üzüm ürünlerinin sunumuna ve tadına bakmak için bölgenin en ünlü çerezcisine gidiyoruz.

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında ilk durağımız melendiz Çayı’nın aşındırması sonucu oluşan ve dünyanın sayılı kanyonları arasında yer salan Ihlara vadi içerisinde yapacağımız yürüyüş esnasında birçok şapel ve kilise kalıntısı göreceğiz. Bu vadide bulunan kiliselerden ağaç altı kilisesi ve Yılanlı kilisesini gezdikten sonra Narlı kuyu Krater Gölüne hareket ediyoruz. Burada vereceğimiz kısa mola sonrasında öğle yemeğimizi almak için restoranımıza gidiyoruz. Yemeğimiz sonrasında üçlü birleşik peri bacaları ve tek peri bacaları ile meşhur olan Paşa bağlarını gezdikten sonra Onyx Atölyesine varıyoruz. Taşın yapısı ile bilgi aldıktan sonra alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Sonra o ağacın altında müthiş manzara eşliğinde kahve molası veriyoruz. Son olarak Dervent bizi bekliyor. Kayaçların ve Peribacalarının hayvan şeklinde erozyona uğradığı bölgeyi gördükten sonra akşam yemeğimizi alacağımız otelimize geçiyoruz. Yemekten sonra Türk Gecesi programı için otelden ayrılıyoruz. Geceleme otelimizde

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Çömleğin en iyisinin yapıldığı yer olarak bilinen bir çömlek atölyesine gidiyor ustaların çamura nasıl hayat verdiklerine tanık oluyoruz. Aramızdan bir kişinin de deneyebileceği eğlenceli animasyonu izleyip ve alışveriş yaptıktan sonra rehberimizin anlatımıyla güvercinlik vadisi fotoğraf molası veriyoruz. Bölgenin en güzel fotoğraflarını alabileceğimiz molamızın ardından, Öğle Yemeğimiz sonrasında Adana havalimanına doğru hareket ediyoruz. Turumuzun sonu.