EGE TURU
Ercan Havalimanında acente yetkilimiz ile buluşuyoruz c/in işlemlerimizin ardından saat 07.45’te Pegasus Havayolları ile Ercan Havalimanından İzmir’e uçuşumuzu gerceklestırıyoruz.09.05 de bizi bekleyen kokartlı rehberimiz ve aracımızla beraber İzmir’in tarihi mekânı Konak Meydanına geçiyoruz. Konak meydanında Tarihi Saat Kulesi, Kurtuluş savaşının en önemli simgelerinden Hasan Tahsin Heykeli, Türkiye de ve dünyada tanınmış olan Kemer Altı Çarşısı, Gene Tarihi bir miras olan Kızlar Ağası Hanına rehberimizin akıcı anlatımı eşliğinde geziyoruz. Sonrasında akşam otelimize hareket için verilen saate kadar tüm misafirlerimize serbest zaman sunuyoruz. Serbest zamanımızın ardında küçük ve aile işletmesi olan Gümüldür ’deki otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında kokartlı rehberimiz ile birlikte Dünyaca ünlü Hristiyan Aleminin en önemli noktalarından olan Meryem Ana Evine doğru yola çıkıyoruz. Meryem Ana Evine ziyaretimizi tamamladıktan sonra Dünyanın yedi harikalarından sayılan Selçuk’taki Efes Antik Kentine doğru hareket ediyoruz. Rehberimizin akıcı anlatımı sayesinde Efes Antik kentini yaşayarak Efes gezimizi tamamlıyor sonrasında kıyametin uğramayacağı yer olarak tanınmış Meyve Şarapları ile ünlenmiş Selçuk un en şirin köyü olan Şirince Köyüne çıkıyoruz. Burada Meyve şaraplarının tadımını yaptıktan sonra isteyen misafirlere serbest zaman sunuyor isteyen misafirlerimizde rehberimiz eşliğinde Şirince deki Papazın Kilisesine çıkıyoruz. Şirince gezimizi tamamladıktan sonra otelimize akşam yemeği ve kıyafet değişimizi için dönüşe geçiyoruz. Akşam yemeğinden sonra Kuşadası Merkeze ( Kuşadası Kalesi, Güvercinli Ada, Kuşadası Büyük liman Ve Kuşadası Kordon, Kuşadası Marina, vb. ) Rehberimiz eşliğinde hareket ediyoruz. Gece yarısı Gümüldür ‘deki otelimize doğru hareket ediyoruz konaklama otelimizde.

Oteldeki Kahvaltımızın arkasından İzmir’in en popüler noktası Çeşmeye ve Alaçatı ya doğru rehberimiz ile birlikte hareket ediyoruz. İlk durağımız Çeşme oluyor. Çeşme Kalesini rehberimiz Eşliğinde gezdikten sonra Çeşmeyi turlamanız için kısa bir serbest zamanımız oluyor. Gezimizi tamamladıktan sonra İzmir’in diğer ünlü noktası Alaçatıya doğru hareket ediyoruz. Alaçatı’nın renkli sokakları farklı havası bizi karşılıyor ve Alaçatıda bol bol hatıra fotoğrafı çekip serbest zamanımızı kullandıktan sonra Akşam Yemeği için otele dönüşümüzü gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeğimiz otelimiz bahçesinde Mangal Parti olarak canlı müzik şeklinde, bir yandan mangalımız pişerken diğer yandan gönlümüzce eğleneceğiz. Konaklama otelimizde.

Otelde aldığımız kahvaltının arkasından rehberimiz eşliğinde Dünyada CİTTA SLOW unvanına sahip Seferihisar a oradan da son yılların popüler noktası Sığacık a geçiyoruz. Sığacık’ta Teos Marina Kale İçi Gezimizi tamamladıktan sonra Gaziemir Optimumdaki alış veriş merkezine ulaşıyoruz. Serbest zamanımızdan sonra dönüş için havalimanına hareket ediyoruz. Turumuzun sonu.