BOZCAADA TURU
Saat 07.45’de Pegasus Havayolları ile Ercan Havalimanından İzmir’e uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 09.05’da bizi bekleyen rehberimiz ve aracımızla Ege’nin kuzeyine doğru hareket ederek gezimize başlıyoruz.  Menemen ve Aliağa’dan geçiyor;  güzergahımız üzerinde kahvaltımızı aldıktan sonra Balıkesir’in şirin ilçesi Ayvalık’ta bulunan Şeytan Sofrası tepesine ulaşıyoruz. Çayımızı-kahvemizi yudumlayıp Ayvalık adaları manzarasının keyfini çıkarttıktan sonra Ayvalık merkezden geçerek Cunda (Alibey) Adası’na ulaşıyoruz. Aşıklar Tepesi’nde bulunan ve Rahmi M. Koç Müzecilik ve Kültür Vakfı bünyesinde hizmet veren Sevim ve Necdet Kent Kitaplığı’nı (Agios Yannis Kilisesi) ziyaret edip manzaraya karşı soluklandıktan sonra yine aynı vakıf tarafından restore edilen ve bugün oyuncak müzesi olarak hizmet vermekte olan Cunda Rahmi M. Koç Müzesi’ni (Taksiyarhis Kilisesi) ziyaret ediyoruz. Cunda’nın Rum tarzı mimariyle donatılmış şirin sokakları arasından yürüyerek leziz deniz ürünleri, meşhur Ayvalık tostu, kızarmış dondurma ve tatlılarıyla ünlü restoran ve kafeteryalarının bulunduğu sahilinde öğle yemeğimiz için vereceğimiz serbest zamanımızın ardından, dilerseniz Cunda’nın meşhur Taş Kahve’sinde bir Türk kahvesi keyfi de yapabilirsiniz. Daha sonra zeytin ağaçlarıyla kaplı tepeler arasından geçerek Edremit’te bulunan termal otelimize hareket ediyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra otelimizdeki termal havuz ve Spa imkânlarından yararlanabiliriz. Akşam yemeğimizi otelimizde, açık büfe şeklinde alıyoruz. Konaklama otelimizde..

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Kaz Dağları’nın zengin bitki örtüsünü hayranlıkla izlerken, büyük çam ağaçları arasındaki patika yollardan ilerliyoruz. Sütüven şelalesinin şırıltısında dinlenip Hasan ile Emine’nin hazin öyküsünden adını alan Hasan Boğuldu Göleti’nde serinlemek için mola veriyoruz. Yemyeşil doğası ve şırıl şırıl sularıyla bizleri adeta büyüleyen Kaz Dağları’ndaki gezimizi tamamladıktan sonra Akçay kordonunda öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemeğimizin ardından eski bir Rum köyü olan Adatepe köyüne doğru yola koyuluyoruz. Çam ağaçları arasından yürüyerek Edremit Körfezi’ne hakim bir noktada bulunan Zeus Altarı’na çıkıyor; eşsiz körfez manzarası eşliğinde rehberimizden buranın hikayesini dinliyoruz. Yöresel dondurma, çay ve kahve molamızı Adatepe köyünde verdikten sonra otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde..

Not: Hasan Boğuldu şelalesinde yüzmek isteyenler yanlarında mayo terlik şort getirmesini öneririz.

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası Bozcaada’ya hareket ediyoruz. Geyikli ’den feribotla Bozcaada’ya geçtiğimizde sokaklarında gezmeye çıkıyoruz. Bozcaada sokaklarını gezmeye çıkıyoruz. Türkiye’nin en iyi korunmuş kalelerinden biri olan Bozcaada Kalesi’ni, özgün mimarisiyle Arnavut kaldırımlı Rum Mahallesi’ni ve Rum Ortodoks cemaatine ait Bozcaada Kilisesi’ni geziyoruz. Rum mahallesinde son olarak,  Türkiye’de sadece şarap aksesuarlarına yoğunlaşmış ilk ve tek dükkan olan Bozcaada gezip, alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Şaraphane ’ye geçip, şarap yapımı hakkında bilgiler aldıktan sonra, ayazma plajında yüzme molası için serbest zaman veriyoruz. Akşam feribotumuza binip Bozcaada’ya veda edip otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından termal sulardan yararlanabilmemiz için serbest zaman. Öğle saatlerinde otelimizden ayrılıyoruz. Ege Denizi’nin muhteşem manzarası eşliğinde ilerlerken, güzergâhımız üzerinde öğle yemeği için mola veriyoruz. Saat 19.55’deki İzmir-Ercan uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere misafirlerimizi havalimanında uğurluyoruz. Turumuzun sonu.