BATI KARADENIZ TURU
Ercan / Ankara 08.20-09.30 Uçuşu ile Ankara'ya varış. Gerekli molalar ile ardından Yedi göllere çıkmadan önce öğle yemeği için mola veriyoruz. Türkiye'nin el değmemiş doğa harikalarından biri olan Bolu Yedigöller Milli Parkı'na gidiyoruz. Orman içerisinde yapacağımız yürüyüş ile İnce Göl, Sazlı Göl, Kuru Göl, Serin Göl, Derin Göl, Büyük Göl, Küçük Göl, , gülen kayalar, şelale, dilek çeşmesi, 500 yaşındaki Anıt Çam ve Pisagor Ağacını keşfedeceğiz. Yedigöller’in eşsiz doğasında yaptığımız yürüyüşün ardından sonra geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı ardından, UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Safranbolu'ya varıyoruz. Burada ilk olarak Safranbolu’yu, Hükümet Konağı’nı ve Saat Kulesi’ni panoramik olarak göreceğimiz Hıdırlık Tepesi’ne çıkıyoruz. Buradan hiç bir evin diğerinin görüşünü kısıtlamadığı ve ne kadar düzenli bir şekilde konumlandırıldığını net bir şekilde görebiliyoruz. Alacağımız güzel fotoğrafların ardından Safranbolu’nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Arastalarını, Cinci Hanı ve Hamamı’nı, İzzet Mehmet Paşa Camii’ni, Akçasu Kanyonu’nu, Köprülü Mehmet Paşa Camii’ni ve avlusundaki Güneş Saat’ini geziyoruz. Evleri ve lokumlarıyla meşhur Safranbolu’da en güzel gezi evi olan Kaymakamlar Konağı’nı gezerken kendinizi zaman makinesindeymiş gibi hissedeceksiniz. Tarihi kentin meşhur lokumcusunda lokuma dair bilgi alırken aynı zamanda lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş imkânı bulacağız. Yemeniciler Arastasında vereceğimiz alışveriş molasını takiben Safranbolu gezimizi tamamlıyor ardından 600 yılık tarihi ve güler yüzlü insanları ile misafirlerini bekleyen Yörük Köyünü ziyaret ediyoruz. Safranbolu merkezde konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Otelde alacağımız kahvaltının Ardından Türkiye'de bir ilk olan Tokatlı Kanyonu üzerine kurulu Cam Terasa hareket ediyoruz. Cam Terasta çekeceğimiz birbirinden güzel fotoğrafların ardından Karadeniz Sahilinde sakinliği, tarihi ve el değmemiş sahilleri ile binlerce insanı kendine çeken  Amasra’yı gezmeye başlıyoruz. UNESCO Geçici Miras Listesinde bulunan ve Ceneviz Kolonisi  döneminden kalan Amasra Kalesi'ni geziyoruz. Ağlayan Ağaç tepesinde Tavşan Adası manzarası eşliğinde kahve molası veriyoruz. Büyük Liman ve Küçük Limanın görülmesi, Çekiciler Çarşısında alışveriş molası ardından öğle yemeğimizi alıp, Serbest zaman veriyoruz. Alışveriş ve Serbest zaman sonrasında Uçuş saatinden 2 saat kadar önce Esenboğa havalimanına varıyoruz. Pazar Ankara / Ercan 20:20-21:35 uçuşu ile Kıbrıs'a hareket ediyoruz.